BAKKALBAŞIOĞLU SÜT ÜRÜNLERİ SAN. ve TİC. A.Ş.

Bakkalbaşıoğlu süt ürünleri faaliyetine 1958 yılında koyun sütünden beyaz peynir ve tulum peyniri üretimiyle başlamıştır. 1983 yılında Sazlıca kasabasında ilk mandırasını kurarak Niğde’de peynir üretiminde önemli bir yer edinmiştir. 1991 yılında Niğde Organize Sanayi Bölgesinde 3500 m2 si kapalı toplam da 9000 m2 alanda günlük 100 ton süt işleme kapasiteli makine parkuru ile ilk fabrikasını kurmuştur. 2001 yılından sonra yapmış olduğu yatırımlarla günlük 150 ton süt işleme kapasitesine kavuşmuştur. Bakkalbaşıoğlu 2012 senesinde sektördeki yenilikçi rolünü devam ettirerek Süt tozu ve Peynir altı suyu tozu üretimi için mevcut üretimini yapmakta olduğu tesisin bitişiğine yeni bir tesisin kurulumunu tamamlamıştır.  Mevcut üretimler 7000 m2 si kapalı olmak üzere 18000 m2 lik alana ulaşmış olan bu tesislerde günlük toplam 400 ton süt işleme kapasitesi ile devam etmektedir. Niğde Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikamızda son teknolojiye uygun makine parkuruyla, üretim ve kalite kontrol bölümündeki teknik kadronun kontrolünde hijyenik ortamda, farklı çeşitlerdeki peynir ve yoğurt gruplarının, tereyağı, krema, kaymak, ayran, pastörize günlük süt, süt tozu ve peynir altı suyu tozunun üretimini yapmaktadır. Büyümeyi, ürün yelpazesini artırmayı ve markalaşmayı kendine hedef seçen Bakkalbaşıoğlu İşletme Onay Belgesi, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, BRC Global Gıda Güvenliği Standardı Belgesi ve Helal Belgesine sahiptir. Firmamızın ürünleri BAKKALBAŞIOĞLU, BAKSÜT ve NİĞSÜT tescilli markalarıyla yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda geniş pazarlama ağıyla tüketicisiyle buluşmaktadır.

Bakkalbaşıoğlu began production of dairy products in 1958 as producing white and tulum cheese which are made of sheep milk. In 1983, as founding their first facility in Sazlıca town, firm had a key position at cheese production in Niğde. First plant was founded in Niğde Organized Industrial Zone with 3500 m2 covered and 9000 m2 total surfaces and having machinery for capacity of processing 100 tons of milk each day. After 2001, firm made some investments to enlarge capacity to process 150 tons of milk each day. Furthermore Bakkalbaşıoğlu sustained innovative role in industry and founded a new plant next to existing plant for production of Milk powder and Whey powder in 2012. Current productions are continued in these plants which reached around 7000 m2 covered and 18000 m2 total surface areas and having capacity of process 400 tons milk in each day. In our plants which have high technology machinery and supervision of production and quality teams, production of different types of cheeses, yogurt, butter, cream, slip, ayran, pasteurized daily milk, milk powder and whey powder are continued in hygienic conditions meticulously. Our firm which has innovative vision and making observations for technological developments acquired some certifications; Plant Approval Certification, TS EN ISO 9001:2008 Quality Management System Certificate, TS EN ISO 22000 Food Safety Management System Certificate, BRC Global Standard for Food Safety Certificate and Halal Certificate. Our products are reached to customers in our domestic and foreign market networks with our registered trademarks which are BAKKALBAŞIOĞLU, BAKSÜT and NİĞSÜT.

 

 

Etik ile ilgili sorularınız ve bildirimleriniz için aşağıdaki e-posta ve posta adreslerini kullanabilir veya Etik Kurul üyeleri iledirekt temasa geçebilirsiniz.

Etik Kurul

E-posta

mail@bakkalbasioglu.com

Posta

Bakkalbaşıoğlu Süt Ürünleri A.Ş.

Etik Kurul dikkatine

Organize Sanayi Bölgesi

4. Cadde No:12

NİĞDE

Telefon

388 225 01 60